Forum
Matematyków Polskich
z udziałem matematyków ukraińskich

Olsztyn, 12-17/09/2016

Ramowy program 7 Forum Matematyków Polskich

Poniedziałek, 12 września

17:00-19:00 A1/22 - Posiedzenie Zarządu Głównego PTM

Wtorek, 13 września

9:00-9:30 Aula B - Uroczyste otwarcie i nadanie Członkostwa Honorowego PTM Profesorowi Stanisławowi Kwapieniowi
9:30-10:15 Aula B - Prezentacja laureatów nagród PTM. The International Stefan Banach Prize for a Doctoral Dissertation in the Mathematical Sciences. Wręczenie dyplomów za zasługi dla szerzenia kultury matematycznej Zespołowi Konkursu "Kangur Matematyczny"
10:15-11:00 Konferencja prasowa, przerwa kawowa
11:00-11:45 Aula B – wykład Laureata Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa: Dariusz Wrzosek, Matematyczna ekologia w krainie jezior
11:45-12:30 Aula B – wykład Laureata Nagrody PTM dla młodych matematyków oraz The International Stefan Banach Prize for a Doctoral Dissertation in the Mathematical Sciences: Adam Kanigowski, Smooth systems on low-dimensional manifolds
12:30-14:30 Przerwa obiadowa
14:30-15:15 Aula B – wykład Laureata Nagrody Głównej PTM im. Stefana Banacha: Jan Okniński, Struktury algebraiczne związane z teoriomnogościowymi rozwiązaniami kwantowego równania Yanga-Baxtera
15:15-16:00 Aula B - wykład Laureata Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego: Piotr Achinger, Deformation, degeneration, and reduction mod p
16:00-16:30 Przerwa kawowa
16:30-18:00 Sesje tematyczne

Środa, 14 września

9:00-9:45 Aula B – wykład plenarny: Szymon Peszat, Stochastic Partial Differential Equations - a short overview
9:45-10:30 Aula B – wykład plenarny: Radosław Adamczak, Asymptotic behaviour of spectral measures of non-Hermitian random matrices with dependent coefficients
10:30-11:00 Przerwa kawowa
11:00-12:30 Sesje tematyczne
12:30-14:30 Przerwa obiadowa
14:30-18:00 Wycieczki i Popołudnie popularyzujące matematykę
19:30-23:00 Bankiet

Czwartek, 15 września

9:45-10:30 Aula B – wykład plenarny: Agata Smoktunowicz, Matrix problems in noncommutative ring theory
10:30-11:00 Przerwa kawowa
11:00-12:30 Sesje tematyczne
12:30-14:30 Przerwa obiadowa
14:30-16:00 Sesje tematyczne
16:00-16:30 Przerwa kawowa
16:30-18:00 Sesje tematyczne

Piątek, 16 września

9:00-9:45 Aula B – wykład plenarny: Maciej Bocheński, Clifford-Klein forms of homogeneous spaces
9:45-10:30 Aula B – wykład plenarny: Olena Karpel, Bratteli diagrams: structure, measures, dynamics
10:30-11:00 Przerwa kawowa
11:00-12:30 Sesje tematyczne
12:30-14:30 Przerwa obiadowa
14:30-15:15 Aula B – wykład plenarny: Michał Horodecki, A handful of quantum information topics and the related mathematical tools
15:15-16:00 Aula B – wykład plenarny: Alexey Teplinsky, Renormalization of circle homeos and interval exchanges: linear-fractionality, duality, hyperbolicity, and rigidity
16:00-16:30 Przerwa kawowa
16:30-17:00 Aula B – Koncert - Młodzi Wirtuozi Skrzypiec: Wiktoria Borkowska (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Warszawa), Aleksandra Jopek (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki - Gdańsk), Jan Staruch (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki - Gdańsk) zagrają utwory m.in. Albeniza, Bacha, Mozarta, Zarzyckiego. Na fortepianie akompaniuje Magdalena Borkowska.
17:00-17:30 Aula B – Zamknięcie Forum

Sobota, 17 września

  Dzień wyjazdu